Transmiter mp3 – nowe życie dla radia

transmiter mp3 manta

Część z nas wciąż używa starego typu radio w samochodzie. Szczęśliwie radiom, które nie posiadają wejścia USB, a jednym nośnikiem informacji, jaki przyjmują jest płyta CV lub kaseta, można nadać więcej użyteczności. Wszystko dzięki zastosowaniu transmitera.

Czego można go zastosować?

Transmiter mp3 pozwala na połączenie się nowoczesnych urządzeń jak smartphone lub tablet do starego typu radia. Połączenie następuje poprzez wykorzystanie wolnej częstotliwości radiowej. Dzięki temu możemy:

– Słuchać ulubionej muzyki z innych nośników (telefon, tablet)
– Prowadzić rozmowę telefoniczną z wykorzystaniem głośników auta
– Słuchać przez głośnik samochodowy wskazówek GPS

Działanie

Transmiter na pliki mp3 należy podłączyć do gniazda na zapalniczkę samochodową. Następnie instalujemy odpowiednią aplikację na nośniku muzyki i ustawiamy odpowiednią częstotliwość w aplikacji oraz na radiu. Pamiętajmy, aby wybrać wolną częstotliwość zapobiegając przebijaniu się transmisji radiowych.

Przed kupnem

Przed kupnem transmitera mp3 powinniśmy zwrócić uwagę, czy ten został wyposażony w ułatwiający obsługę wyświetlacz LCD. Dzięki wyświetlaczowi możemy sprawdzić częstotliwość, czy też autora i tytuł piosenki. Chcąc mieć ułatwioną obsługę warto uposażyć się w modele z pilotem, dzięki czemu uzyskamy łatwość w zmianie utworów muzycznych.