Deskorolka elektryczna-fajny gadżet dla młodzieży!

Deska elektryczna inaczej nazywana jest deskorolką elektryczną lub mini segway’em. Wyglądem przypomina deskorolkę o dużych kółkach, sterowanych za pomocą komputera. Jest to urządzenie bardzo ciche i szybkie, więc można go wykorzystać jako środek komunikacji pomagający szybciej dotrzeć do celu.

Jak działa deska elektryczna?


Deska elektryczna ma wbudowany silnik akumulatorowy, a sterowanie nią odbywa się przy pomocy naszego ciała. Wystarczy umiejętnie balansować ciałem, aby deska wykonywała ruchy, jakich oczekujemy. Występują inne możliwości sterowania deską, a mianowicie:

-sterowanie za pomocą pilota, często stosowane w deskach elektrycznych,
-sterowanie smartfonem za pomocą specjalnie stworzonej aplikacji do danego modelu deski.

Pomimo wszystko, najczęściej stosowane jest sterowanie deską za pomocą ciała, ruch w przód oznacza jazdę do przodu, ruch do tyłu-jazdę do tyłu, a mocniejszy nacisk stopy na podest skręcenie deski elektrycznej w wybranym kierunku.

Bezpieczeństwo deskorolki elektrycznej


Deskorolka elektryczna używana rozważnie i ze świadomością może zapewnić wiele rozrywki dziecku oraz dorosłemu. Jest ona szybkim i łatwym w obsłudze środkiem komunikacji, a dla dziecka często jest wymarzonym prezentem. W tym momencie gadżet zyskuje dużą popularność i powstają coraz to ciekawsze wersje deskorolek z wbudowanymi, często mocno rozbudowanymi funkcjami.